מה השם הנכון - משלימה או אלטרנטיבית ?

אין בכוונתי לעלות על בריקדות ולטעון שענפי הרפואה ה"אחרת" יכולים להחליף את מערכת הרפואה המוסדית - דבר כזה לא יכול לקרות אפילו בחלומות האוטופיים ביותר של המטפלים הנ"ל - אבל בכל זאת קיימים מקרים בהם גישה שונה לתלונה רפואית של פציאנט יכולה לעשות את כל ההבדל, בייחוד כשהפציאנט הנדון לא נמצא בסכנת חיים ברורה ומיידית.

אביא בפניכם מקרה של מטופלת שהגיעה אלי עם אבחנה מבוססת בדיקות של מחלת הָאשִימוֹטוֹ, ולמי שאינו מכיר - זו מחלה אוטואימונית בה הגוף מזהה את בלוטת התריס כ\"אויב" ותוקף ומשבש את פעילותה ; אחד התסמינים המתלווים כמעט תמיד למחלה זו תת-פעילות של בלוטת התריס, HYPOTHYROIDISM - הרופא רמז לה שזו מחלה אמנם לא מסוכנת אך חשוכת מרפא ורשם לה אטרוקסין - כלומר הורמון T4 סינטטי, במקום הטירוקסין החסר.

המטופלת הגיעה אלי לא לשינוי רוע הגזירה, אלא לטיפול בתופעות הנלוות של המחלה - מטבוליזם איטי, חוסר שקט, התעטשויות תכופות, השמנה וכו''.

למחלה אני מתייחס בשלושה מישורים, ע"י 3 דיסציפלינות רפואיות שאני מקיים בקליניקה שלי :

1. ש.א.ב. (שינוי אמונות בסיסי) - שמתחיל כל סדרת טיפולים ומטרתו להסיר את התנגדותו של התת-מודע שלנו לתהליך הרפואי העתיד לבוא.

2. דיקור סיני - במקרה זה, תפקידה לעזור לגוף להחזיר לעצמו את ייצור ההורמון המדובר - הטירוקסין ; פגישות הדיקור הן רבות יחסית כי החזרת שיווי המשקל לגוף פגוע היא איטית, אך בטוחה.

3. GNM רפואה גרמנית חדשה ( ראה פירוט באתר) הטוענת ומוכיחה ש :

    - כל מחלה נגרמת ע"י קונפליקט או טראומה נפשית המוגדרות היטב

    - תסמיני ה"מחלה" הם בעצם שלב בריפוי שלה, ותקיפת השלב הזה ע"י תרופות כימיות מאט את ההחלמה.

בטיפול הראשון עשיתי למטופלת את תהליך ש.א.ב. להסרת ההתנגדות של הת-מודע ; הטיפול השני היה דיקור בלבד ; לקראת הטיפול השלישי בצעתי הצלבות ב GNM והתוצאה היתה שהמחלה פרצה בעקבות מצב של חוסר יכולת לבטא את עצמך, סביבה עוינת שלא נותנת לך "לפתוח את הפה" - אי לכך, בטיפול השלישי שאלתי אותה בדחילו ורחימו אם היחסים שלה עם ההורים בסדר - היא ענתה לי שהם מצויינים ושאלה לפשר השאלה - סיפרתי לה מה טוען ה GNM - היא פתחה זוג עיניים גדולות וסיפרה לי שממש לפני פרוץ הסימפטומים עבדה במקום עבודה שזה מה שאיפיין אותו - סתימת פיות ושלטון טרור, ולכן התפטרה, אבל הטראומה עשתה כבר את נזקה.

היום, חמושים באינפורמציה הזו, אנחנו עובדים על חיזוקה הגופני ולחיזוק האסרטיביות שלה, ע"מ לא רק לרפא אותה אלא גם למנוע מהמחלה לפרוץ שוב.


עתה, אני חוזר על שאלת המאמר - רפואה משלימה או אלטרנטיבית !?!?


אגב, דיסציפלינה רפואית נוספת הנפוצה בטיפולים שלי היא הומיאופתיה קלאסית.


עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission