כניסה להריון - למה זה כל כך קשה ?

האדם הוא הייצור התבוני ביותר עלי אדמות – אפשר להתווכח על עובדת היותו שכזה בגלל חוסר יכולתו הפיזית לדאוג לכל מחסורו באופן טבעי (ראיתם פעם כלב נועל נעליים ?) או בגלל היותו בעל משקל "חומר אפור" גדול ביותר בין החיות המוכרות -  או לחילופין, לשאול "מה היה הראשון – הביצה או התרנגולת?" קרי, אם אופן האבולוציה השכלית המואצת של האדם לא נגרמה בגלל חוסר יכולתו הפיזית לדאוג למחסורו ולמחסור בני מינו – השאלה הזו גדולה מכדי שנדון בה במסגרת עבודה זו, ורק נאמר שהאדם, היותו תבוני הכתיבה לו צורת התנהגות שלא נמצא אצל בעלי החיים ה"נחותים" יותר, ולא תמיד בקונוטציה חיובית.

אחד הנושאים הכואבים בקונוטציה זו הוא נושא הפוריות - נודה על האמת, עם כל התחכום, הציניות, ההתנשאות וחוש ההומור המפותח, אנחנו, כמו כל בעלי החיים האחרים (נחותים כמפותחים) - נולדים, גדלים (מפתחים את מערכות הרבייה), מתרבים, ומתים, כשכל הפעולות שאנחנו עושים מסביב נועדו לאפשר מגמה זו, פלוס אי אלו פרפראות כמדע, ספרות, קולנוע, טלפון סלולרי, כלי נשק קטלניים וכו'.

אז אם נוצרנו בשביל זה אז למה זה כל כך מסובך ?!?!?! בעת האחרונה אנחנו עדים ליותר ויותר זוגות שחייבים התערבות רפואית ע"מ לקיים את ציווי ה"פרו ורבו", אנחנו עדים להפריות מבחנה ואפילו לשיבוטים - הכל נעשה במעבדות, הרחק מהסביבה הטבעית בה הם צריכים להתרחש.

הסיבות לכך רבות, ולרובם מצטרפת ההקדמה "מה לעשות?" - יש קרינה מסביב, התחתונים לוחצים, הבוס דורש המון שעות נוספות, החמות לוחצת, אני עייף מידי..., יש לי כאב ראש, ההריון מפחיד, ההורות מפחידה וכיו"ב - נסיונות הזוגות שכבר רוצים להכנס להריון הם לא תמיד מוצלחים, וכל חודש ללא הריון מגביר את הלחץ בסיר הלחץ של החיים

לא אחת שמענו שזוג חסוך ילדים, למרות טיפולים קשים שעברו, מאמצים בסוף ילד ואז, תוך זמן קצר, מצליחים להרות - מה קורה כאן ? איזה יכולות גופניות (אם בכלל) שודרגו ע"י האימוץ ?

קראתי לא מזמן בעתון על מקרה דומה - זוג שלא הצליח להרות, הצליח למצא פונדקאית הודית, היא הופרתה בזרעו של הגבר ונקלטו ברחמה תאומים - זמן קצר לאחר אירוע משמח זה התבשרה האשה (המקורית) שהיא בהריון, ללא טיפולים כלשהם - נולדו להם תאומים ובן נוסף בהפרש של חודש !!.

יש סיפורים דומים כהנה וכהנה - "נצחון הרוח על החומר" יגידו רוחניקים - האמת היא שבשני המקרים הנ"ל ההתעברות הטבעית התרחשה כשלחץ ה-PERFORMANCE ירד.

המקרים הנ"ל הביאו את העולם לתובנה שהחל במקרים הלא מוסברים (כל הבדיקות בסדר...) ועד למקרים הגבוליים (מחזור לא סדיר, ספירת זרע נמוכה) ישנם הרבה מקרים בהם אפשר להכנס להריון בהתערבות טבעית - קרי רפואה משלימה ובראשה רפואה סינית - יש נסיון קליני מצויין עם זוגות הנמצאים בין הגבולות הנ"ל ולא יכולים להרות - הרפואה הסינית תעשה עבורם את מה שכל נפלאות הרפואה המוסדית לא הצליחו לעשות או עשו  בדי עמל, יזע ודמעות.

 


עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission