דלקת סימפונות

סינוסיטיס, או בעברית דלקת הסימפונות, הינו כשל בריאותי טורדני ממנו סובלת אוכלוסייה רחבה - הביטויים הפיזיים הנפוצים הם חום, אף סתום, נזלת בלתי פוסקת, כאבי ראש, כאבי פנים, כאבי עיניים ואזניים, אוזן שנסתמת ונפתחת לחילופין ובקיצור - הרגשה "זיפטית" המלווה את המטופל לאורך כל היום.

התמונה הקלינית הרגילה של הסובלים מהבעיה - הסינוסים של איזור הפנים (מעל העיניים, באזור האף ומעל השניים) מתמלאים בליחה צמיגה ומשמשים כמעין "צלחת פטרי" (מושג הלקוח מהביאולוגיה - צלוחית זכוכית בה יש מצע מתאים ומגדלים בו חיידקים לצורך לימוד אורחותיהם) - כפי שנרמז, הליחה הזו מתמלאת בחיידקים ו"נדלקת" (מכאן המושג דלקת סימפונות) וגורמת לכל הסימפטומים המוזכרים לעיל, ויותר.

ומה מציעה הרפואה הקונבנציונלית לתופעה :

1. תרסיסים לאף להקלת הנשימה ע"י "פתיחת הסתימות"

2. אנטיביוטיקה למיגור החיידקים שהתיישבו על הליחה

3. תרופות לסילוק ליחה - כיד הדמיון הטובה על הרופא המטפל.

4. במקרים של בעיה שמחריפה - ניתוח "גרידה" של הסימפונות להוצאת הליחה הסמיכה מהם.


נראה לי שספקרום הטיפולים הנ"ל מכסה על כל תחום התופעות הסינוסיטיאליות - אז אם כל כך טוב, למה כל כך רע ? - כי כל ה"תותחים" הנ"ל לא פותרים את הבעיה הכרונית אלה מסלקים באופן זמני את התסמינים.

יש המסתפקים בכך וחוזרים למרפאות באופן תכוף, בכל פעם שהתסמינים חוזרים (והאמינו לי, הם חוזרים...), אבל יש אחרים, או אותם אלה מהנ"ל שנמאס להם לעבור את כל ה "ויה דולורוסה" כל פעם מחדש - לאלה וגם לאלה אני פונה להשתמש למחלה הזו בשירותי הרפואה הסינית - צריך לא רק לסלק את הליחה אלה לגרום לה לא להצטבר בסימפונות ובאותה ההזדמנות לשפר את בריאותו הכללית של המטופל, ובא לציון גואל.


עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission