טחורים פיסורה ופיסטולה

לא נעים לדבר על זה אבל עוד יותר לא נעים לחוות את זה ויעידו בעלי הנסיון המר.

כיום מציעה הפרוקטולוגיה המודרנית מגוון טיפולים לנ"ל - כולם מבוססים על אמצעים מכניים כגון חיתוך, צריבה, קשירה, סתימה ועוד כהנה וכהנה פעולות שמקומם יפה בשרברבות ו/או מסגרות - אני טוען שלגופנו האחד והיחיד מגיע יחס טוב מזה.

ראשית, אסביר בכמה מילים את התופעות הכואבות האלה ואנסה להבהיר את ההבדל ביניהם כשהמשותף ידוע לשמצה - כאב ו/או זיהום אקוטי באזור פי הטבעת והגבלה משמעותית בפעולות יוםיום כמו הליכה, ישיבה שכיבה ועוד.

טחורים - ריכוז של כלי דם מורחבים באזור פי הטבעת (חיצוני או פנימי) - לכלי דם אלה יש נטייה להסדק ואז יש דם בצואה או על נייר הטואלט (דם טרי ומבריק, להבדיל מדם ישן שמצביע על בעיה חמורה יותר) - הפתרון של הרפואה הקונבנציונלית היא חיתוך/קשירה/צריבה.

פיסורה - סדק בשריר הטבעתי של פי הטבעת הנגרם מטחורים - הפתרון של הרפואה הקונבנציונלית - טיפול כנ"ל בטחורים, בתוספת משחות לסגירת הפצע (הפיסורה).

פיסטולה -חיבור פתולוגי בין התעלה האנאלית לבין העור המזדהם וגורם לכאבים באזור פי הטבעת, מטבטא בד"כ בהופעת פצעים מוגלתיים באזור, שהם תוצאה ישירה של הזיהום - הפתרון של הרפואה הקונבנציונלית - ניתוח או הזרקת דבק פיבְּרִין לתוך התעלה הפיסטולרית.

הרפואה הסינית מתייחסת באופן שונה לחלוטין לתופעות הנ"ל, כפי שהיא מתייחסת באופן אחר לכל הפגעים הבריאותיים שלנו - היא מחפשת את הפתרון בשיפור תפקודי הגוף, חיזוק האיברים האחריים לתופעה ואיזונם עם גורמי השפעה אחרים, וכל זאת ע"מ לפתור את הבעיה ללא התערבות ניתוחית ולמנוע את חזרתה לאורך זמן.

במקרה של "תופעות החצר האחורית" כפי שכיניתי אותם, הרפואה הסינית מייחסת את הופעת הבעיה בעיקר להחלשות הצ'י של הטחול, שהיא פועל יוצא מעלייה בגיל הביולוגי או הריונות (אצל נשים, כמובן), בהם הטחול עובד "שעות נוספות" ולכן גורמות להחלשות הצ'י שלו ; בנוסף, הטחול אחראי גם לחוזק של כלי הדם (אגב טיפול לחיזוק הצ'י של הטחול יעזור גם בבעיות נוספות, כגון ורידים ברגליים, דליות, בעיול עיכול, אנמיה וכו') - שימוש בדיקור סיני מקומי (ראו הסבר בסוף הכתבה) ובמקומות נוספים בגוף תגרום להגברה של זרימת האנרגיה באזור פי הטבעת וגיוס על ידי כך של אותם כוחות ריפוי שאנחנו מעוניינים להביא לאזור.

הטיפול בשלוש התופעות שציינתי דומה, עם שינויים מובנים מפציאנט אחד למשנהו - הטיפול עובד עם הצלחה של מעל 80% ומונע לרוב שימוש באמצעים המכניים שציינתי לעיל, הגורמים לנזק בלתי הפיך בגוף המטופל.

היות והבעיות הנ"ל ממוקמות באיזורי גוף אינטימיים, אני יכול להרגיע את החוששים - הדיקור ה"מקומי" אינו לתוך הנגע עצמו אלא בסביבתו ולא מצריך חשיפה מיותרת.

מספר הטיפולים הרצוי - 7-12, תלוי בחומרה ובגיל הבעיה.עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission