הסרת גושי שומן בשיטת הספיגה

גוש שומן תת-עורי

גושי שומן תת-עוריים, בגדלים וצורות שונות, הן נחלתם של הרבה אנשים - בד"כ אין בהם סכנה בריאותית והם מהווים מפגע אסטטי בלבד - דוגמאות למיקומם - גב, חזה, ידיים, פנים, קרקפת, אוזן וכו'.

הרפואה האסטתית המודרנית מתייחסת לגושי השומן האלה (LIPOMA בז'רגון הרפואי) בדרך הקונבנציונלית - מה שמיותר אפשר ו/או צריך להסיר באמצעות ניתוח - עושים חתך גדול בעור, מנקים את הרקמה השומנית מהאזור הבעייתי ותופרים חזרה ; לשיטה הזו שתי מגרעות עיקריות :

א. נשארת צלקת שלא בטוח שתעלם (תלוי ביכולת הריפוי של העור) - הצלקת לפעמים מכוערת מהגוש עצמו ולא הייתי ממליץ לבצע את ההליך הזה כשגוש השומן נמצא באזור גוף חשוף ; שלא לדבר על מקרים שהצלקת מפרישה או האזור מזדהם ואז זקוקים לאנטיביוטיקה או נוגדי דלקות.

ב. הרבה פעמים קורה שאחרי תקופה מסוימת שהמקום "שקט" הוא מתמלא שוב ברקמה שומנית, ואין ברירה מפתיחה חדשה - שיטת ה"רוכסן" - הגוש החדש נוצר, אגב, מאותן סיבות שנוצר קודם, כי לא פתרנו את בעיית השורש אלא התייחסנו רק לסימפטום.

לרפואה הסינית המסורתית יש פתרון אלגנטי הרבה יותר, ללא שימוש בסכין וממילא ללא שימוש בתרופות נוגדות דלקת ( כל זה נאמר בהנחה שהגוש אינו ממאיר, חלילא.) - הרפואה הסינית אומרת כך :

- אם נוצר גוש שומן תת-עורי, צריך להתייחס אליו כמאין "שלולית" שנוצרת, למשל מדליפה בצינור מים והיקוות מים אלה באיזור "ללא מוצא" - התפיסה הזו מסבירה למה אין טעם לפתוח את מכסה ה"שלולית (העור) ולנקז את המים מתוכה - הבעיה (הצינור הדולף) לא נפתרה, וגם ה"שלולית" סגורה ואין למים דרכי ניקוז עצמאיות.

- ע"מ לפתור את הבעיה אשתמש שוב במשל ה"שלולית" - תפקידו של הרופא הסיני כפול :

1. לייצר דרכי ניקוז לגוש השומן שדרכם יוכל השומן להתפזר ולהשף בזרם הדם או נוזלי גוף אחרים.

2. לפתור את בעיית ה"דליפה" שיצרה את הבעיה.

שתי המטרות הנ"ל מושגות באמצעות דיקור בלבד - שונה במקצת מהדיקור שאנו רגילים לראות, מבחינת מרחק בין המחטים, וגודל המחטים, אבל דיקור במלא מובן המילה !! - אחרי כמה מפגשים הגוש נספג ונעלם ולא נשאר, כמובן, שום סימן או צלקת.

השיטה בטוחה לחלוטין, אין בה סכנות ולא כואבת - בד"כ בין 7 ל-10 טיפולים מספיקים להעלמת הגוש, תלוי בגודלו ומוצקותו.

לשיטה מעל 80% הצלחה, וזכרו - גם שההצלחה לא שלמה, הסיכון אפסי !!

 

המצב מסובך יותר כאשר גוף המטופל מייצר באופן קבוע ומתמשך גושי שומן כנ"ל וקורה שעל גופו מצטברים עשרות גושי שומן תת-עוריים - במקרה כזה, אין טעם לטפל בכל גוש בנפרד ומטרתי היא ראשית למצוא את סיבת היווצרות הגושים ולעצור אותה, ורק לאחר מכן להתחיל לטפל בספיגת הגושים הקיימים, שקרוב לוודאי שלא ייעלמו גם אם נעצור את היווצרות החדשים.

התהליך הטיפולי הזה מורכב יותר מקודמו ה"מקומי" ודורש בד"כ שימוש בדיסציפלינות רפואיות נוספות מארגז הכלים שלי כגון צמחי מרפא, הומיאופתיה ו GNM  - רפואה גרמנית חדשה - ראה פירוט באתר.
עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission