מהם גלי חום ואיך מתמודדים אתם ברפואה הסינית

התפיסה הרפואית הקלאסית הסינית, גורסת שכל דבר ביקום הוא או YIN או YANG (סמל הטאי-צ'י הוא אילוסטרציה גרפית של הנ"ל) ; אתייחס לפירוש הפשטני של המושגים :

YIN - מייצג כל מה שחומרי, קר, כהה, כבד - מושך כלפי מטה

YANG - מייצג כל מה שרוחני, חם, בהיר וקל - מושך כלפי מעלה

להשכלה כללית - האישה נחשבת ל YIN והגבר ל YANG.

עובדה חשובה נוספת - בגופנו יש ערבול תמידי בין YIN ל YANG ונשמר האיזון ביניהם - הפסקת הערבול הנ"ל משמעותה אחת - "החזרת ציוד", כלומר חידלון.

ועכשיו להסבר על תופעת גלי החום אצל האשה בגיל המעבר, גיל הבלות או מנופאוזה כפי שנהוג לכנותה.

תארו לעצמכם את המיצג הבא - האיזון בין ה YANG החם, המושך כלפי מעלה לבין ה YIN הקר, המושך כלפי מטה, דומה לבלון מלא בגז קל וחם (YANG), שנוטה להתרומם כלפי מעלה, ומוחזק ע"י חוט ועליו משקולת אבן כבדה וקרה (YIN) שמחזיקה את הבלון במקום - מצב שיווי המשקל הזה מתאר אישה צעירה, עד גיל המעבר.

ומה קורה בגיל המעבר ? - הסימן הראשון הוא הפסקת המחזור החודשי, YIN במהותו, בגלל שבגיל הזה יש הדלדלות של החומר או של ה YIN בגוף האישה - וחזרה לדוגמת הבלון - המשקולת מאבדת ממשקלה ; התוצאה המיידית - הבלון החם עולה כלפי מעלה ואי לכך האישה מרגישה "גלי חום בפנים" !!

הפתרון של הרפואה הסינית במקרה הזה פשוט והגיוני - הוספת YIN לאישה ע"י צמחי מרפא עשירים ב YIN , וזהו ההגיון והעקרון של הפרמולה הסינית העתיקה לטיפול בבעיה (כמובן שהפורמולה עוברת מודיפיקציות לפי תכונות המטופלת הספציפיות).

בהתבסס על ההגיון הנ"ל, את הפורמולה יש ליטול כל עוד יש גלי חום (או כל עוד יש חוסר YIN בגוף הפציאנטית) - כשגלי החום מפסיקים, עושים גם הפסקה בפורמולה עד גלי החום הבאים וחוזר חלילה.

השם הלועזי STEAMING BONES (עצמות מתאדות בעברית) מתייחס יותר לבריחת הסידן מהעצמות ובעקבותיו האוסטאופורוזיס המפורסם - הפורמולה להגברת ה YIN מטפלת גם בבעיה זו, עם שינויים מסוימים.עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission