מה זה CTS ? תסמונת התעלה הקרפלית

CTS = Carpal Tunnel Syndrome

זה קורה בכל גיל ובכל עיסוק, אבל בייחוד לאנשים שעוסקים בעבודה על מקלדת/עכבר של מחשב שעות רבות ביום.

ומה הסימפטומים של CTS ? מאד מוגדרים - הרדמות/נימול של אצבעות הידיים הבאו : זרת, קמיצה ו 1/2 אמה.

הסיבה לתופעה מוזרה, כביכול, זו היא ש האצבעות המתוארות (כן, גם 1/2 האצבע) מעוצבבות (מלשון עצב) ע"י עצב ששמו בלע"ז - העצב הקרפלי - הלזה עובר בדרכו לכף היד דרך שני הגידים המתחברים לשורש כף היד בחלקו הפנימי (להלן ה"תעלה הקרפלית") , וכאשר יש לחץ על עצב זה בגלל "צפיפות" רקמתית שנוצרת בתעלה, אנחנו חווים את הרדמות האצבעות שציינתי.

גילוי נאות - לרפואה הקונוונציונלית יש פתרון ניתוחי פשוט ל CTS , עם אחוזי הצלחה גבוהים (כמובן פחות מ 100%) - הניתוח הוא אמבולטורי, לא דורש אשפוז וההחלמה ממנו קצרה - אבל בכ"ז זה ניתוח, ובמונחים של הג'נר הרפואי שאני מייצג, הרפואה הסינית, כל ניתוח, לרבות זה, הוא חיתוך קווי אנרגיה ויתנקם בנו בבו הזמן, כשכבר מזמן שכחנו שבוצע ניתוח באיזור.

ומה מציע הרפואה הסינית ? את מה שהיא יודעת הכי טוב לעשות - דיקור ! ; הדיקןור (יש להדגיש שצריך להעשות בידיים מנוסות ומיומנות) עושה, ללא התערבות כירורגית, את מה שהמנתח עושה - "מנקה" את התעלה הקרפלית מהגודש שהצטבר בה וכך משחררת את הלחץ על העצב, ובא לציון גואל.

אחוזי ההצלחה בטיפול זה גבוהים ביותר, אינו חותך קווי אנרגיה ואיננו מחדיר חומרים זרים לגוף - גם במקרים הבודדים שאין הצלחה מלאה, לא נגרם כל נזק ליד או לגוף, לכן טיפול זה עדיף בכל מקרה על ניתוח.

ולסקפטים ביננו אני אומר - מה יש לכם להפסיד - ניתוח אתם תמיד יכולים לעשות !?


 


עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission