פוריות ומה הקשר לדיקור וצמחי מרפא

פוריות

הבאת ילד לעולם הינה צורך קיומי של כל זוג נורמטיבי - זהו ציווי גנטי, טבוע בנו עמוק כמו הצורך לאכול ולשתות ; אבל לא רק - זוגות רואים בילדים הגשמה עצמית, אתגר, מקור לגאווה, המשכיות משפחתית, סקרנות ומה לא.

כל כמה שהמשימה הנ"ל טבעית וקלה כביכול לרוב הזוגות, ככל שהעולם שלנו מתרחק מהטבע, מתפקד בסביבה של מכשירים פולטי קרינה ונושם, אוכל ושותה דברים מזוהמים ומלאכותיים - יותר ויותר זוגות נתקלים בבעיה להרות - העובדה המצערת הזו מזינה מגמות בחברה ובמדע, שחלקם פגומים ואף מעוותים - סחר בילדים, סחר בביציות, תרומות זרע לא מבוקרות, שיטות מדעיות אלימות ונפסדות וכו'.

הרפואה המשלימה ובתוכה הרפואה הסינית העתיקה לא יכוליה למצוא מזור לכל החוליים שהוזכרו - כל מאמצינו מכוונים לשילוב ידיים עם מאמצי הרפואה הקונבנציונלית בהגדלת סיכויי הכניסה להריון של זוגות הפונים לטיפול - המגמה הברורה שמסתמנת לאחרונה ואף מוצאת את ביטויה בירחוני מדע מכובדים היא שיש ברפואה המשלימה, במיוחד לדיקור הסיני, תרומה נכבדת למאמצים אלה.

באופן הפשטני ביותר, ישנן 3 סיבות עיקריות לאי-פוריות :

1. פוריות האשה - השחלות לא מיצרות ביציות, או הביציות פגומות או לא נקלטות ברחם

2. פוריות הגבר - הזרע של הגבר הוא בעל איכות ירודה או ריכוז נמוך מידי - אגב, המחקרים מוכיחים שאיכות וכמות הזרע תלויים ישירות בכמות הדם, ולכן גם כמות החמצן שמגיעה ל"בית החרושת" של הזרעונים - האשכים.

3. מתאם - מסיבה כלשהיא, אף ש (1) ו (2) לא מתקיימים, לא קוריה המפגש הנכון בין ביצית וזרע - ההפרייה.

הרפואה הסינית מתייחסת ל 3 הסיבות הנ"ל כפי שהיא מתייחסת לרוב הכשלים הגופניים - ישנה באזור חסימה אנרגתית המונעת את השבחת הביציות והזרע ו/או שהיא מונעת "מפגש גורלי" - בשני המקרים, טיפול נכון בחסימה הנ"ל, איזון הגוף וע"י כך חיזוק האיברים הפנימיים האחראים על הפוריות ויצירת התנאים האידיאלים ל"מפגש הגורלי" יכולים להביא את ההריון המיוחל לפתחם של הזוגות המיוסרים - לשם כך, נדרש שיתוף פעולה בין ענפי הרפואה השונים והכרה ללא פשרות בתרומה של כל ענף וענף - ואני אומר זאת בגאווה מסוימת, הרפואה הקונבנציונלית מכירה ב"חצי פה" אמנם בתרומת הדיקור להגברת הפוריות, אבל מה שחשוב יותר - המודעות גוברת גם אצל הזוגות ה"מנסים" בייחוד אלה שהרימו יד מטיפולי הפוריות, או אלה שלא רוצים להעביר את גופם את ה VIA DOLOROSA של תהליך הטיפול הנ"ל.

אין להתעלם מכך שחלק מהסיבות הקשורות לאי-היכולת של זוגות להרות נעוצות בלחץ נפשי העולה אקספוננציאלית עם חלוף הזמן בתוספת הלחץ החברתי - מומלץ מאד להעזר בתקופה זו בתמיכה נפשית של פסיכולוגים המתמחים בנושא.

ואחרון, אחרון חביב - לא מכבר הסתיימה בהצלחה סדרת טיפולים בזוג שלא הצליח להביא ילד, למרות שיש כבר אחד בבית - הבדיקות קבעו שהזרע של הגבר חלש, גבולי ממש, והוא עמד להתחיל בטיפולים מתאימים - לםני שעשה כן, הוא ואשתו באו אלי ל-3 טיפולים משותפים, לפני הביוץ, ואחרי הטיפול השלישי קיבלתי את הבשורה המשמחת !! אגב, הילד עומר להוולד בימים הקרובים - מזל טוב לזוג והידד לשיטה הנפלאה והנקייה הזו.


עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission