תרופות פלא - מהם ?

היום שמעתי ברדיו על תרופה חדשה להרזיה ולהורדת רמת השומנים בדם - גם וגם ; אני חייב להודות שלמרות ניסיוני הרב בתחום, אמרתי – וואוו, איזה יופי !!.
אבל אז, נפל לי האסימון - אין דבר כזה! ?!?

לכל אלה שהכרזתי נראית להם כוללנית מידי, הבה ואזכיר להם שאחד הדברים המיוחדים לגבינו כבני אדם היא הייחודיות שלנו – יכול להיות שיש כאלה שהתרופה החדשה תוריד להם את השומנים בדם ואף ירזה אותם, אבל לאחרים זה יצמיח פורונקל על האף, יגרום לגרדת בכל הגוף  או פשוט לא יעשה כלום – כל אחד לפי המבנה המיוחד שלו, הסביבה בה גדל, ההשפעות הסביבתיות ומה לא.

דוגמה מאלפת – תרופה להגברת האון הגברי והזיכרון כאחד, מבוססת על תמצית של אגוזי מלך – אם היא תגיע לאדם שלא יקרא את הכתוב על התווית (רובנו כאלה) , סובל מאיבוד זכרון (זכרו שזכרון בא מכוח "זכר") , אבל בו בעת אלרגי מאד לאגוזי מלך, התרופה לא רק שלא תשפר לו את הזכרון (ראה לעיל) אלא תהרוג אותו, פשוטו כמשמעו !!

ובנוסף, אני רוצה להזכיר לכולנו שאנחנו לא עכברי מעבדה ולא שפני ניסיון -  אנחנו מסרבים להיות כאלה לתרופות החדשות הצצות על המדפים מידי יום !! - אנחנו יצורים מורכבים מכדי לשמש חיות מעבדה (ואולי גם החיות המסכנות הן כאלה)  בידיהם של יחידים שעושים קופה על גבינו, ועוד איזה קופה ?!  תעשיית התרופות מגלגלת מיליארדים על גבם של כל לחוצי העולם, עם תרופות בעלות שמות אקזוטיים ו/או לטיניים (מחק את המיותר) , שבמקרה הטוב נוסו על חיות מעבדה או מתנדבים מסכנים ושאנחנו , הצרכנים הפראיירים , מנודבים ע"י הרופאים לשמש לשלב ה"ß טסט", כלומר ניסוי המוני – בשלב זה, אם התרופה מתבררת כקטלנית (כמו תרופת הפלא "וייאוקס" להקלה בכאבי גב), מורידים אותה בשקט, בשקט, מהמדפים, מי שמת מזה עליו השלום, וממשיכים ל MONEYMAKER הבא – פראיירים לא מתים (במקרה זה, קצת) רק מתחלפים.

ומה המסקנה ? – תצרכו את המינימום שבמינימום של התרופות, מרשם או אחרות, וזכרו (אין צורך באגוזי מלך לשם כך) שאיזון נכון בחיינו היא הערובה הטובה ביותר לאי-הזדקקות לתרופות.


עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission