סינופוליס - מה זה ?

 

לפני העניין עצמו, יש לי וידוי - המילה "סינופוליס" אינה קיימת במילון וזה עתה הומצאה על ידי - מורכבת משני חלקים - "סינו" מרמז על מוצאו מסין, כמו הרפואה הסינית ו"פוליס" - מילה יוונית למדינה או עיר - את ההקשר תבינו במהרה.

לטעמי, הדרך הנכונה להבין מה זאת רפואה סינית וכיצד היא מתבוננת בגוף האדם, היא להשוות את הגוף למדינה (פוליס, כאמור) - גוף האדם הוא מדינה כי :

- יש לה גבולות - העור

- יש לה מרכזי אוכלוסייה - מדובר בריכוזי התאים

- יש לה ערי בירה וערים מרכזיות - להלן הכליות, הלב, הריאות, הטחול, הכבד

- יש לה דרכי גישה - גבישים ראשיים, כבישים משניים, מסילות רכבת, מרחב אווירי וימי - להלן כלי הדם, הלימפה ומסלולי האנרגיה - המרידיאנים

- יש לה אזורי תעשייה המספקים את צרכי התושבים - להלן הקיבה, בית החזה, כיס המרה, המעיים

- יש לה בסיסי צבא במרכז ועל הגבולות - להלן מערכת החיסון או ה"צ'י המגן" בשפת הרפואה הסינית

הרפואה הסינית מטפלת בעיקר ב-3 מצבים :

1. המפעלים השונים לא מתפקדים באופן סדיר - כאן לא מחליפים בעלים או הנהלה אלא מזרימים צמחי מרפא ודוקרים בנקודות מפתח לשיפור תפקודם ; וכך נטפל בחיזוק הצ'י של הטחול, בהגברת ה YIN  של הכליות, בחיזוק הריאות, בהרגעת הכבד וכו'

2. יש צורך לפזר משאבים בין המפעלים השונים, לחזק אחדים ולהרגיע אחרים - ברפואה סינית זה נקרא איזון איברים והיא מתבצעת בעיקר בדיקור.

3. כשיש חסימה במרידיאנים, משמע דרכי החיבור האנרגתיים, האחראים לשינוע כל סוגי האנרגיה למקום שיש בהם צורך, חסומים או חסומים חלקית - דוקרים את המרידיאנים בנקודות ידועות מראש ע"מ לחזק את זרימת האנרגיה במרידיאן וע"י כך לפתוח את החסימה, או לייצר "מעקפים" שיפתרו זמנית או קבוע את הבעיה שנוצרה.

כמובן שההצגה של הרפואה הסינית עתיקת היומין בצורה הנ"ל היא פשטנית מדי ולא עושה כבוד לתורה הכבירה בת אלפי השנים - אבל הצגה זו באה ללמד את הסקפטים שביננו שכאן לא עוסקים בניסים או אמונות אלא בעבודה לוגית ושכלתנית - אנחנו, העוסקים במלאכת הקודש, לא מפציצים את המטופלים בשמות לטיניים או יווניים שהם לא מבינים (וספק שהרופא כן) אלא מחפשים איפה ה"עיר" (פוליס) לא מתפקדת ועושים סדר מבלי לעשות בחירות או הפיכות צבאיות, אלא רק ע"י השבת כוחות הגוף לתפקודם התקין.

 


עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission