החיסון נגד שפעת החזירים ושפעות בכלל

בעת הזאת, כולנו נמצאים כביכול בדילמה קשה - להתחסן או לא להתחסן נגד שפעת החזירים ? ואם אני מתחסן כל שנה בפני שפעת רגילה, האם להוסיף לרשימה גם שפעת חדשה זו ? ואם אנחנו בהריון, איך ישפיע החיסון עלי ועל העובר ? ולמה ראש הממשלה והשרים לא התחסנו ?

וכו' וכו' שאלות שכל אחד מאתנו שואל את עצמו, ואת עצמו בלבד, ללא שום קשר לייעוץ שקבלנו מרופא המשפחה, מהתקשורת, מהאמא של מיכלי או מסבתא מזל - התוצאה היא שאנחנו מבולבלים מתמיד ואין לנו יכולת להחליט האם בכלל, מתי ומה הסכנות אם כן ואם לוא.

אני לא מופיע כאן בעמדת יועץ רפואי - אני לא יכול להביא עמדה נחרצת שמבוססת על מחקר של שנים של טובי האימונולוגים בעולם, וכאן בדיוק נעוצה הבעיה - גם מפתחי החיסון ומליצי יושרו לא יכולים !!

נלך כמה צעדים אחורה אל ההתנהלות הרגילה של תעשיית התרופות העולמית - בעולם מיוצרות אלפי תרופות חדשות ומחודשות מידי שנה - התרופות האלה מגיעות לבתי המרקחת לקנייה ע"י הלקוחות, חלקן זקוק למרשם וחלקן לא, ולבתי החולים, שם הם מונפקות לחולים לפי מדיניות בית החולים.

עד כאן זה נשמע בסדר - אלפי מדענים ועובדי מעבדה עמלים על פתרון בעיות רפואיות קשות ומוציאים תחת ידם, בדי עמל, מזור למחלות השונות והמשונות מהם סובלת האנושות - אבל אם נקלף מעט בעטיפה הזוהרת הנ"ל, נמצא בעצם תמונה עגומה - רוב התרופות, על אף שעברו כביכול את כל האישורים הדרושים (כגון אישור ה FDA) לא נוסו באופן רציני בבני אדם ולאורך זמן !! - התרופות עוברות ניסוי על חיות מעבדה, שכידוע שונות מבני האדם אלפי שנות אבולוציה, ולאחר מכן נוסו (במקרה הטוב) על כמה מתנדבים מסכנים שחויבו (חיילים, אסירים וכו) או התנדבו (סטודנטים לרפואה) או קיבלו כסף עבור ההשתתפות בניסוי - אם כך או כך, זה מעט מידי וקצר מידי - זה לא מאפשר בדיקת תגובה של אוכלוסיות שונות ולאורך זמן !! (ידועות לכל תרופות "פלא" לבעיות נפוצות שהורדו מהמדפים אחרי כמה שנים, אחרי שהתגלה שהם גורמות יותר נזק מתועלת).

ודבר נוסף - תעשיית התרופות אינה מלכ"ר - היא תפתח תרופות למחלות נפוצות וקשות ע"מ למלא את חשבון הבנק של בעלי המפעלים האלה, לכן באופן טבעי, בבחירת התרופה לפיתוח מעורבים שיקולים זרים, שבהכרח אינם עולים בקנה אחד עם שיקולי הבריאות העולמית - בקבוצה הזו נמצא גם את נושא המאמר שלנו - החיסון נגד שפעת החזירים.

לפי הגדרת מומחים, שפעת החזירים אינה שונה מכל שפעת אחרת למעט הופעתה בקיץ במקום בחורף, וכמות החללים שהיא מפילה לא שונה מאחיותיה החורפיות - הבהלה העולמית בעקבות השפעת הזו נראית מעט מוזרה, במיוחד לאור הטענה הנ"ל של כוונות רווח רציניות של החברות המפתחות את החיסון.

עד כאן, ניחא - זה קורה הרבה פעמים בעולם החופשי שלנו, שיצרנית מוצר צריכה מעצימה את דרישת המוצר ע"י פרסום מאסיבי - כלומר "מייצרת" את הצורך במוצר באופן מלאכותי ; הבעיה העיקרית שלי עם המוצר, קרי החיסון נגד שפעת החזירים, היא שאין מצב שהתרופה הזו עברה את כל הבדיקות שמכשירות אותה להיות מוזרקת לכל סוגי האוכלוסיה ובכל הגילאים - לא היה זמן מספיק לכך - השפעת פרצה רק לאחרונה.

וכאן אני מביא את ה"אני מאמין" שלי, כאדם בן 62, שראה רבות בחייו ובנוסף עוסק ברפואה משלימה - אני לא אכניס לגופי מיליוני חיידקים מתים של מחלות קטלניות מבלי שאני בטוח לחלוטין שזה יעשה את העבודה.

נשאר רק לבדוק אם כל אותם הרופאים המלומדים שממליצים השכם והערב על ביצוע החיסון, נטלו אותו בעצמם ו/או המליצו עליו למשפחתם הקרובה - אני מסופק, כי מה זה אופטימיסט - פסימיסט עם ניסיון.....

ומה האלטרנטיבה - אני מפנה אתכם למאמר נוסף באתר, הדן בחיידקים אמידים לאנטיביוטיקה

                                                                                         

 

 


עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission