אמידות חיידקים לאנטיביוטיקה

חיידקים בתרבית

הוגה דיעות מאד לא קונבנציונלי אמר פעם שהמצאת הגלגל היתה תחילת אובדנה של האנושות - ההמצאה הזו, הנחשבת לחשובה בהמצאות האדם, תיעלה את ההתפתחות הטכנולוגית לכיוון זיהום מקורות המים והאוויר של הגלובוס בגלל שימוש בדלקים ונגזרותיהם המניעים את הגלגל, הממיתים כלייה על כדור הארץ - ומה האלטרנטיבות שמציע אותו גאון הזוי ? אנרגיות אחרות, כמו אנרגיית השמש, אנרגיית הרוח, המים, החום הפנימי של כדור הארץ והדובדבן שבקצפת - טלקינזיס - הנעת חפצים בכוח המחשבה ומעבר שלנו ממקום למקום באותה שיטה.

קשה מאד להצדיק או לזלזל בתיאוריה הנ"ל כי בצדק אמר הסופר מילן קונדרה "החיים הם הצגה ללא חזרה גנרלית" - אי אפשר לחזור לתקופת האבן ולנסות לפתח ציוויליזציה חלופית - אנחנו "תקועים" עם הגלגל ומה שמניע אותו - אמנם נעשים נסיונות לעקר חלק מהדלקים מהנזק הסביבתי שלהם, אך כל זה מבחינת מעט מידי ומאוחר מידי.

אבל מה זה שייך לחיידקים ?! - הגלגל הומצא שנות דור לפני האנטיביוטיקה (זאת בשימוש רק משנת 1941) והאנטיביוטיקה הצילה ממוות מיליוני אנשים מאז גילוייה - האמנם ?

גילוי נאות - כעוסק ברפואה משלימה, הגישה שלי לרפואה הינה השתלבות בעולם סביבנו ולא מלחמה בו, כי במלחמה כמו במלחמה - אין בה מנצחים והנזק המצטבר שלה גורלי.

חבר גילה לי לא מזמן עובדה מדהימה, בעקבות זיהום קשה שקיבל מישהו ממכרינו המשותפים המאושפז באחד מבתי החולים הגדולים - "אם אתה חייב להתאשפז במחלקה פנימית בבית חולים, עשה זאת בבית חולים קטן" זה נשמע משונה בעיני לכן הקשיתי - "זה נשמע לי כדבר והיפוכו - למה ?!" ואז קיבלתי תשובה שקשורה קשר אמיץ לנושא המאמר - "בבתי החולים הגדולים, משתשמשים באנטיביוטיקה חזקה מאד לטיפול בדלקות וזיהומים - זה הורג את רוב החיידקים, אבל אלה שנשארים אמידים בפני אנטיביוטיקה ופגיעתם רעה מאד - אם נדבקת בחיידק כזה אתה נתון לחסדי שמיים".

מה זה מזכיר לי ? - לפני כמה עשורים התפתחה בעיה חמורה באוסטרליה - הערנבות התרבו באופן מוגזם וחיסלו את כל היבולים - כל הרעלים המוכרים לא הצליחו למגר את התופעה, ואז קם מיקרוביולוג והציע לטפל בבעיה בחומר שמשנה את הפרופיל הגנטי של הארנבות כך שהם לא מעמידים ולדות - ההצלחה היתה כבירה - אוכלוסיית הארנבות הלכה ופחתה במהירות עד.... - עד שנשארו רק הארנבות החזקים שהחומר הגנטי לא השפיע עליהם - אי לכך ירידת מספרם נבלמה, ותוך זמן קצר התחילה לעלות שוב, הפעם היה לחקלאים עסק עם "זן עליוןן" שנגדו לא הועיל דבר.

ועכשיו לעצם העניין - בזמן האחרון שומעים יותר ויותר אנשי רפואה ומדע מדברים על כך שההחיידקים השונים (כמו MRSA) פרצו מתחומי בתי החולים ששם ערבו למטופלים זקנים, חלשים, אחרי ניתוח, אחרי טיפולים קשים, אל ה"אוויר החופשי" יותר ויותר אנשים בריאים לכאורה, שלא התקרבו כלל לבתי החולים, נדבקים בחיידקים אלה וחולים במחלות קשות שמסתיימים לפעמים במוות - חיידקים אלה שמסתובבים ביננו תרבים, עוברים מוטציות שונות ומכניסים מימד חדש ומפחיד של סכנה למחלות "קלות" כביכול - נרשמו גם בארץ וגם מחוצה לה מקרי מוות מחיידקים עמידים אלה.

זה לא שלחיידקים אלה אין אנטיביוטיקה מתאימה כלל - אבל היות והם אינם מגיבים לסוגים הנפוצים שרושם הרופא והיות ועד שאנחנו יודעים שהחיידק לא מגיב לאנטיביוטיקה זו לוקח זמן רב, החולה מוצא את עצמו עם מחלה קשה על אף טיפולו של הרופא - ובגלל שבטיפול בחיידקים הזמן הוא קריטי, אפשר להגיע לשלב הקשה של המחלה בלי משים.

פן נוסף של התופעה - סוגי האנטיביוטיקה היודעים להלחם בחיידקים העמידים מעטים במספר ופיתווחן אינו מדביק את קצב הצטרפות חיידקים חדשים לקהילה מפחידה זו, לכן המלחמה בחיידקים הנ"ל הופכת קשה מיום ליום.

וה"דובדבן שבקצפת (איזה דובדבן ואיזה קצפת.....) - מתך החיידקים העמידים למחצה יתפתחו, כמו שמתואר לעיל, זנים עוד יותר אמידים - המירוץ הזה יימשך ויימשך עד לנצחון מוחלט של אחד הצדדים ואני מקווה שלא זה של החיידקים.

לרפואה הטבעית אין אנטיביאוטיקה מטבע עיסוקה - "אנטי" בלועזית הוא נגד והרפואה הטבעית לא פועלת נגד אורגניזמים חיים - האנטיביוטיקה הכריזה על המלחמה הזו והרפואה הסינית בין כל אחיותיה הטבעיות מנסה למתן אותה ע"י שילוב האורגניזם שלנו בקוסמוס הסובב אותנו - אימוץ עקרונות הטיפול, התזונה והחיים בכלל של הרפואה הסינית יכולה לשפר בעשרות אחוזים את התמודדותנו היוםיומית בחיידקים האלימים והמחוסנים - הם יידלגו עלינו ויפנו לפרטים אחרים המשחקים את המשחק המסוכן הנ"ל - אני משוכנע שאם כל העולם היה מאמץ את דרך החיים הטבעית, בעיית החיידקים ה"מחוסנים" היתה מתמתנת ואף דועכת - בואו ונתחיל מיד !

 

 עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission