הפחד מדיקור סיני - פוביה בלתי מוסברת

כולכם בתך זוכרים את הסרט/הצגה של אלבי שנון "מי מפחד מווירג'יניה וולף ?" - באותה הנימה אני שואל - מי שמפחד מדיקור סיני - שיקום !!

מסתבר שאנחנו, המטפלים הסיניים מקבלים ריקושטים מעשרות שנים של פחד מזריקות/חיסונים שבוצעו ביד לא מאומנת - רופאים ואחיות (לרוב אחיות) הזריקו לנו את הפחד הזה יחד עם אותם החומרים השקופים/לבנבנים עם שמות לטיניים סבוכים - בגלל חוסר המיומנות של הנ"ל פיתחנו פוביה למחטים ולאנשים המפעילים אותם - למה הדבר דומה ? בגלל רמתם הירודה של המורים למתימטיקה, רבים מהתלמידים שהגיעו לתיכונים הכריזו על עצמן כפוחדים פחד מוות מהמקצוע הזה.

הדיקור הוא חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית, ועם כל הצניעות, הפוביה ממחטים חוסמת בפני רבים וטובים את נפלאותיו של טיפול זה - באמתלא של רתיעה ממחטים, אנשים מפספסים את הטיפולים שעדיפים, מכל הבחינות, ממקביליהם המערביים - יותר נקיים, פחות מסוכנים וכן, פחות כואבים, כי המחט הסינית איננה דומה למחט המזרק המערבית משום בחינה - אין בה חומר, היא דקה יותר (פחות מעשירית) ולא משאירה סימן כחול.

אני קורא מעל במה זו לכל המשקשקים למיניהם, גברים כנשים (אגב, במיוחד גברים) להרים את הכפפה ולעבור טיפול נסיון אצל מומחה וותיק בתחום, ע"מ לראות שהשד אינו נורא כל כך, ולאמיתו של דבר איננו שד בכלל אלא פטה מורגנה.

ומה ה"תקלות" הבריאותיות שניתן לטפל בהם ע"י דיקור : כאבי פרקים, דכאון, חרדות, עודף כולסטרול, סוכרת, לחץ דם גבוה, CTS, פיברומיאלגיה, אינסומניה, כאבי טראומה. פוריות הגבר והאשה, הצערת עור הפנים, חיזוק מע' החיסון ועוד - ואיך זה נעשה ? ע"י מצרף של נקודות דיקור בודדות בעלות תכונות ידועות לכדי פורמולה (נוסחה) שמכוונת לפתרון הבעיה המסוימת, ממש כמו הרכבת פורמולה של צמחי מרפא.

אם מישהו חושב, שבשם הפחד המדומה ממחטים, כדאי לפספס את הסיכוי לפתור בעיות בריאות מהרשימה הנ"ל ע"י הפעלת כוחות הגוף בלבד - שיקום !!

 

 עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission