גלגול נשמות סיני

החלטתי לכתוב מאמר זה בעקבות הנחשול האופנתי שפקד את מקומותינו ואולי את כל העולם - גלגול נשמות, או במיקוד פרה-מקצועי - שחזור גלגולים.

אני מוכרח לומר שרק תיזכור הנושא מעלה בי מן האוב את תיאוריית ה BIG DEAL שלי, פרי מוחי הקודח מזה עשור לפחות - אני הגעתי למסקנה חד-משמעית שהאדם, מאז שעמד על דעתו (או על 2, מה שבא קודם), מנסה בכל מאודו להוכיח שהוא אינו ייצור בר-חלוף כמו החתול או התולע, אלא מחובר בנפשו, בגופו, בעברו ובעתידו למשהו גדול ממנו בהרבה, אגב משהו שהוא בעצמו המציא לצורך כך !! (אני לא עומד בפיתוי לספר בדיחה פילוסופית משהו - אומרים שאלוהים ברא את האדם שתי דקות אחרי שהאדם המציא אותו....).

אותו "דבר גדול ממנו" נקרא בשפות ובדתות שונות בשמות שונים ומטילי אימה, כבוד ויקר - ואל לכם להסיק מזה שאני אתאיסט גמור וחסר אמונה - נהפוך הוא - אני מאמין באדיקות שישנו כוח הגדול מאתנו, כח אדיר שבנה את היקום ומתחזק אותו על כל ה"פאקים" שבו, כוח שאין שום צורך לקרוא לו בשם, כוח שיש לו חיים משלו והגיון משלו ולא מעניין אותו מה אנחנו אומרים, איך אנחנו מרגישים ולמה, מה אנחנו אוכלים לארוחת הצהריים ואם היציאות שלנו רכות או קשות...

אני מכליל את תפיסת גלגול הנשמות בוורסיה המקובלת (חכו עד שתראו את הוורסיה הסינית !) בין אותן אמונות השייכות לתיאוריית ה BIG DEAL - אנחנו רוצים להאמין, בתמיכתם הנלהבת של ידעונים ואנשי דת, שהנשמה שלנו, אותו גוף אתרי חמקמק שעושה אותנו מי שאנחנו, אינה מתכלה ושהיא תהיה שימושית אי שם בעתיד כאשר תהפוך לזמינה ע"י משחזר גלגולים כלשהו ; נוח לנו אפילו להאמין בתפיסה האומרת שנשמות מתגלגלות שוב ושוב על פני האדמה עד בוא התיקון הסופי, שאחריו הנשמה מצטרפת לאלפיון העליון של הנשמות הזכות השוכן במרומים.

אין בליבי על העוסקים בשחזור גלגולים - אני אפילו מכיר אישית כמה מהם ואני מוכרח לומר שהם מאמינים בכל ליבם במה שהם עושים, וידי קצרה להוכיח להם את ההפך, כך שאני מראש מוותר על המאמץ ; ומידי פעם אפילו מתגנבים אלי ספקות בנוסח "אם שניים אומרים לך שאתה שיכור, לך לישון !!" - אולי הם צודקים ואני טועה ? אולי כל אותן הנשמות המתגלגלות יבואו יום אחד חשבון איתי על קטנות אמונתי ? אולי בעתיד, כשהנשמה שלי תתגלגל לה ואראה (מלמעלה, כמובן) את כל אותם הסְקֶפְּטִים שפוסלים אותי בהנף יד, אהיה בוש ונכלם בכפירתי כיום ? ועוד כהנה וכהנה שאלות הרות גורל.

הפתרון בא אלי במפתיע, אחרי שהדילמה הנ"ל כילתה דונמים של חורש טבעי במוחי המתייסר - את ההסבר הלוגי-מיסטי ההגיוני (זה נראה כמו דבר והיפוכו אבל זה לא) קיבלתי מהפילוסופיה הסינית העתיקה  - ואיך זה עובד ?

יסודות התיאוריה באים מתפיסת ה YIN ו YANG של הפילוסופיה הסינית, כשבאופן גס - ה YIN הוא הכבד, הכהה, הקר, בקיצור - החומרי, וה YANG הוא הקל, הבהיר, החם - בקיצור - הרוחני. (אגב האבחנה הזו מתאימה, לפי עקרון היחסיות, לכל הדברים והתופעות בטבע - לדוגמא - מים הם YIN יחסית לאוויר אבל YANG יחסית לאבן, טמפרטורת המים הרגילה היא YIN יחסית לכבשן לוהט אבל YANG יחסית לקרח וכו' וכו').

לפי תפיסה זו, יש בגופנו (או יש לומר בקיומנו) ערבול מתמיד בין ה YIN וה YANG תוך יצירת איזון ביניהם - כל עוד הערבול הזה נמשך, אנחנו חיים, פעילים ועליזים, כשהערבול מתחיל "לזייף" אנחנו חולים ו/או זקנים, ושהערבול נפסק, אנחנו "מחזירים ציוד", כלומר חדלים מלהתקיים ; ממש ברגע זה, ה YIN שהוא כבד וחומרי, הגופה, יורד למטה (ראה ערך "קבורה") וה YANG שהוא קל ואוורירי, הנשמה, עולה למעלה ומצטרף ל YANG העולמי הכללי (ראה ערך "עילוי נשמות").

ועתה שימו לב - ממש כאן נמצא ההסבר לאותן תופעות מסקרנות של SO CALLED גלגול נשמות כמו אותו ילד אשכנזי בן 4 המתחיל פתאום לדבר צ'רקסית או לרקוד קזצ'וק :

א. לנשמה שלנו, אותו קטע YANG שהוזכר קודם, יש גבולות גיזרה - הוא לא מצטרף באחת למולקולות ה YANG המשייטות להם באוויר, אלא, כמו כדור כספית שנוגעים בו, הוא מתחלק והולך לחלקים קטנים יותר ויותר, עד למינימום האפשרי, ככל שהזמן חולף.

ב. כל עובר, ברגע התהוותו, שואב לתוכו את ה YANG ממאגר ה YANG הגדול שמסביבו, ע"מ ליצור את נשמתו הוא - ה YANG הזה יכול להיות מורכב מרכיבים מולקולריים חסרי איפיון או כמעט חסרי איפיון, או מ"גושי" YANG שטרם הספיקו להתפרק לגמרי ונושאים תכונות של בעליהם הקודמים.

ומכאן - אם קורה שנשמתו של ולד הורכבה גם מ"גושי" YANG , הייצור האנושי החדש יחווה, במוקדם או במאוחר, באופן טבעי או תחת היפנוזה, חוויות או רגשות שהיו נחלתו של בעליו הקודם של אותו YANG - הוא יזכור מקומות שאין שום סיכוי שהיה בהם, ידבר מילים בשפה זרה להוריו מולידיו, יראה מראות משונים שלא שייכים לסביבתו הטבעית, וכיו"ב - עליו נאמר שנשמתו של פלוני-אלמוני התגלגלה לתוכו, אבל בעצם, לפי תפיסה זו, מדובר סה"כ ב"תקלה" שמתהווה עקב אי  פירוק מלא של נשמה אחרת כלשהי, או נשמות אחרות כלשהן.

לסיכום - הוכחה ברורה לא תקבלו לא על גלגול הנשמות הקונבנציונלי ולא על גלגול הנשמות הסיני - לי, פשוט קל יותר לקבל את הסיני כי הוא יותר "ארצי", פחות מיסטי ומדבר יותר אל קטני אמונה שכמוני.


עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission