אתה רוצה בורקאס ? - לא תודה, לא כרגע

 שביתת נשק ביף גוף (יצר) למוח (ידע)

רבות נכתבו ועוד ייכתבו על דיאטות, שמירת משקל, תזונה נכונה, תזונה מאוזנת, פעילות גופנית לשמירה על המשקל וכו\' - כל המאמרים הנ\"ל פונים לאינטליגנציה הקוגניטיבית שלנו הניזונה בעיקר מאותם מאמרים עצמם - לשון אחר, אנחנו יודעים \"הכל\" על תזונה, אנחנו יודעים בדיוק מה טוב לנו ומה מזיק לנו, אנחנו מצויינים במתן עצות מלומדות לסביבתנו והרבה פעמים אנחנו שואלים את עצמנו \"למה בעצם אני לא פותח מכון להרזייה - אם לשמנה הזו מותר (השם שמור במערכת) אז למה לי לא ?!\"
וזה נכון - המידע מסתובב סביבנו בכל ערוצי המדיה - ממש גן עדן של מידע, הושט ידך וגע בם - ובכל זאת החברה המערבית, ובראשה ארה\"ב, משמינה ומשמינה, מוסיפה קילוגרמים בקצב לא פחות מהיר מהוספת הידע בתחום.
אז מה לא נסדר כאן ?
מה שלא בסדר הוא שאנחנו שוכחים ש, עם כל הצער ואי הנעימות הכרוכים בכך, אנחנו בסה\"כ בעלי חיים - נכון, חכמים, מתוחכמים, ערמומיים, ממציאנים, אבל צרכינו הבסיסיים דומים לאלה של כלב - אוכל, שתייה, צרכים, הגנה והמשכת הגזע.
אז מה אני אומר בעצם ? שאין לנו תקומה ? שלא יעזור לנו כל הידע, אנחנו נמשיך להשמין ?
לא בהכרח - אם נדע להשתמש באופן סלקטיבי במידע הרב המצוי בידינו ו נרתום ידע זה להבנת מניעינו ואילופם לשרתנו.
עד כמה שהדבר מוזר, המילה \"אילוף\" אינה מקרית והיא מככבת במרכזה של התפיסה הנ\"ל - אנחנו צריכים \"לאלף\" את אותו ייצור חייתי, ראשוני, שמניע את הפונקציות הבסיסיות שלך, כאלף כלב - באמצעות שיטה מלומדת ננחיל לאותו הייצור כללי התנהגות שבתחילתן יהיו מבחינת \"כזה ראה וקדש\" ובהמשך יהפכו לטבע שני.

                         וסוף סוף הגענו אל הסוד - אקרא לזה \"סדרת חינוך לגוף\"


אני מאמין, שלאחר שנים של עיסוק ברפואה משלימה בכלל ורפואה סינית בפרט, יחד עם המידע שנצבר בצינורות המערביים המקובלים, הגעתי לנוסחה הנכונה - במחזורי תזונה קבועים (אני קורא להם כיתות לימוד) אני מצליח להקטין את החיכוך בין הגוף (היצר, ה\"חיה\" שבתוכנו, יצר הקיום וכו\') למוח , (האינטליגנציה הקוגניטיבית, המידע הבריאותי והתזונתי וכו\') למינימום, ולגרום לשני ענקים אלה לחיות זה בצד זה בשלום, ללא \"קלאשים\" מיותרים - תוצאת הנ\"ל, כמו בכותרת המאמר \" אתה רוצה בורקאס? - לא תודה, לא כרגע\" , כלומר אנחנו לא סולדים משום מאכל טעים אבל אנחנו שולטים על הדחף לאכול אותו ללא צורך.
ולסיום, כמה עובדות שאולי ידעתם אבל נתייק לכם אותם באוגדן ה\"חשובות\" :
1. שתיית מים הכרחית להרזיה - מבחינה כימית, לא מתבצע פירוק שומן גוף ללא המצאות מים ברקמות הרלוונטיות.
2. הפה הוא תחנה חשובה במערכת העיכול ולא סתם \"משפך\" לקליטת המזון, לכן לעיסה איטית ויסודית עוזרת לעיכול ע\"י ערבוב המזון ברוק רווי באנזימים ומאפשרת הקטנת המנות.
3. אכילה על קיבה ריקה (משמע 3-4 שעות בין הארוחות) מאפשרת חזרה של שריר הקיבה למימדיו המקוריים (גודל אגס) ומשפיעה על גודל ה\"כרס\" .
4. אכילת ארוחות \"פשוטות\" (מיעוט מרכיבים) עוזרת למערכת העיכול לבצע את תפקידה ביתר יעילות.
אשמח לקבל תגובותיכם לנ\"ל


עוצב ע"י כתום,  נבנה ע"י Netmission